Menu Zamknij

ZADOŚĆUCZYNIENIE
I ODSZKODOWANIE KOMUNIKACYJNE

Nasz zespół prawników, w skład którego wchodzą wyspecjalizowani adwokaci z Gdańska i Gdyni, są gotowi natychmiast się zająć Twoją sprawą dotyczącą roszczeń odszkodowawczych związanych z wypadkiem komunikacyjnym.
Zakres usług kancelarii:
 • sporządzanie pism procesowych i pozaprocesowych (np. pozwy o odszkodowania komunikacyjne z OC i NNW, odwołania od decyzji ubezpieczycieli)
 • porady prawne w biurze, przez telefon, e-mail dotyczące roszczeń odszkodowawczych wynikających z wypadków komunikacyjnych
 • reprezentacja w sądzie w sprawach o uzyskanie zadośćuczynienia, odszkodowania, renty, o pokrycie kosztów leczenia
 • prowadzenie negocjacji z zakładami ubezpieczeń
 • pomoc w zebraniu niezbędnej dokumentacji dowodowej
Zgłoś się do kancelarii, jeżeli:
 • w następstwie wypadku komunikacyjnego Twoje mienie uległo zniszczeniu
 • na skutek wypadku komunikacyjnego doznałeś uszkodzenia ciała i pogorszenia stanu zdrowia
 • Twój bliski zginął w wypadku komunikacyjnym
 • towarzystwo ubezpieczeniowe odmówiło Ci odszkodowania
 • towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaciło Ci zbyt niskie odszkodowanie
Z UBEZPIECZENIA OC SPRAWCY ZDARZENIA

Oferujemy skuteczną pomoc prawną osobom, którym po wypadku komunikacyjnym przysługuje roszczenie o odszkodowanie lub zadośćuczynienie z ubezpieczenia OC sprawcy zdarzenia. Pomagamy również w sytuacjach, w których firma ubezpieczeniowa wypłaciła zbyt niskie odszkodowanie.

Z UBEZPIECZEŃ DOBROWOLNYCH

Świadczymy pomoc prawną w zakresie uzyskiwania roszczeń po wypadkach komunikacyjnych objętych umową dobrowolnego ubezpieczenia: ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW), dobrowolnego ubezpieczenia pojazdów mechanicznych (AC), ubezpieczenia mienia, ubezpieczenia na życie.

ODSZKODOWANIA KOMUNIKACYJNE
- pytania i odpowiedzi
Mój niestety już były partner zginął w wypadku samochodowym z winy innego kierowcy. Mieszkaliśmy ze sobą wiele lat, ale nie byliśmy małżeństwem. Czy konkubinat jest przeszkodą w uzyskaniu odszkodowania / zadośćuczynienia po jego śmierci?

Polskie prawo określa, że o rekompensatę odszkodowawczą mogą ubiegać się osoby bliskie. Nie muszą być to osoby spokrewnione lub spowinowacone, ale również takie, które łączyła silna więź ze zmarłą osobą. W Pani przypadku ubieganie się o rekompensatę finansową jest jak najbardziej zasadne.

Czy jeżeli w wypadku kominikacyjnym zginął mój tata i kilka osób będzie ubiegać sie o zadośćuczynienie/odszkodowanie po jego śmierci to świadczenia przyznane na mnie i innych z tego tytułu będą niższe?

Nie. To ile osób ubiega się o świadczenie nie ma wpływu na wartość otrzymanego świadczenia.

Co to jest zadośćuczenienie za śmierć najbliższej osoby?

Zadośćuczynienie jest to jednorazowa rekompensata pieniężna za szkody niemajątkowe. Szkody niemajątkowe to cierpienie fizyczne i cierpienie psychiczne jakich doświadcza osoba starająca się o zadośćuczynienie po stracie najbliższej osoby.

Co jeżeli wyłączny sprawca wypadku nie miał wykupionego OC? Nie mam AC. Czy nie dostanę odszkodowania?

Odszkodowanie komunikacyjne powinien dostać każdy poszkodowany w wypadku, z wyjątkiem osoby, która została uznana jako wyłącznie winna tego wypadku. Zatem może to być również pasażer jadący w samochodzie sprawcy wypadku.

Czy możliwe jest abym jako wnuczka ubiegała sie o zadośćuczynienie po śmierci babci? Babcia zginęła w wypadku samochodowym spowodowanym przez innego kierowcę. Jeżeli ważne to dla sprawy, to dodam, że od 10 lat mieszkałam z babcią i wspierałam ją finansowo.

Tak, może Pani ubiegać się o zadośćuczynienie po śmierci babci. Zapraszamy do naszej kancelarii prawnej, gdzie szczegółowo omówimy i przeanalizujemy Pani sytuację.

Na drodze ugody firma ubezpieczeniowa zaproponowała ostateczną kwotę odszkodowania. Moim zdaniem jest to kwota zbyt niska. Czy warto wystąpić na drogę sądową?

Zapraszamy do kontaktu bezpośrednio z naszą kancelarią, abyśmy na podstawie informacji uzyskanych od Pana mogli ocenić czy zaproponowana kwota odszkodowania jest zbyt niska. Często się zdarza, że firmy ubezpieczeniowe zaniżają kwoty odszkodowania i na drodze sądowej można uzyskać wielokrotność tej kwoty.

Moja córka zginęła w wypadku samochodowym. Kierowca innego samochodu został uznany wyłącznie winnym wypadku. Do kiedy mogę ubiegać się o odszkodowanie?

O rekompensatę odszkodowawczą w opisanym przypadku można ubiegać się w okresie do 20 lat od momentu popełnienia przestępstwa przez sprawcę wypadku.

Czy jako pasażer samochodu sprawcy wypadku mogę starać się o odszkodowanie? Kto właściwie może ubiegać się o odszkodowania komunikacyjne?

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Optio, neque qui velit. Magni dolorum quidem ipsam eligendi, totam, facilis laudantium cum accusamus ullam voluptatibus commodi numquam, error, est. Ea, consequatur.

Naszym celem jest dostarczanie Klientom usług na najwyższym poziomie w przystępnej cenie. Dążymy do tego, aby nasza kancelaria prawna była postrzegana jako “kancelaria otwarta na ludzi“, gdzie nasi Klienci będą czuli się komfortowo i bezpiecznie.
  Formularz kontaktowy
   KANCELARIA PRAWNA KACZMAREK I PARTNERZY
   Prowadzimy sprawy z całej Polsce.

   GODZINY OTWARCIA KANCELARII:
   PN-PT – 9.00 – 17.00
   SB – tylko interwencje policji,
   aresztowania, sprawy pilne.
   NDZ – tylko interwencje policji,
   aresztowania, sprawy pilne.

   Korespondencję papierową prosimy
   kierować do oddziału w Gdańsku.

   Skup się na swoim biznesie.
   My zadbamy o Twoje interesy.